Žemės kadastrai Europos lygmeniu

Šiame skirsnyje trumpai pristatoma Europos nekilnojamojo turto informacinė tarnyba (EULIS) ir Europos nekilnojamojo turto registrų asociacija (ELRA) – du Europos lygmens nekilnojamojo turto registrų tinklai.

Kas yra EULIS?

EULIS tarnyba (Europos nekilnojamojo turto informacinė tarnyba) – interneto portalas, suteikiantis prieigą prie Europos Sąjungos šalių nekilnojamojo turto registrų.

Jame Europos profesionalūs klientai gali susirasti informaciją apie žemę ir nekilnojamąjį turtą. Be to, šiame portale sukaupta įvairios informacijos – čia galima susipažinti su skirtingomis įvairių šalių nekilnojamojo turto registravimo sąlygomis.

Dabar EULIS tinkle teikiama penkių ES valstybių narių nacionalinių nekilnojamojo turto registrų informacija apie žemę ir kitą nekilnojamąjį turtą. Dar dešimt ES valstybių narių kol kas atlieka prisijungimui prie EULIS tarnybos reikiamus darbus – vienoms liko mažiau, kitoms daugiau. EULIS interneto svetainėje taip pat pateikiami visų ES oficialių nekilnojamojo turto registrų organizacijų kontaktiniai duomenys ir nuorodos į jų interneto svetaines.

Kokią informaciją galima rasti EULIS?

EULIS interneto svetainėje pateikiamos nuorodos į visus Europos nekilnojamojo turto registrus ir informacija apie juos. EULIS tarnyba suteikia nesudėtingą internetinę prieigą prie visų dalyvaujančių šalių teikiamos oficialios informacijos apie žemę ir kitą nekilnojamąjį turtą. Nekilnojamojo turto registrų organizacijos teikia informaciją apie nekilnojamąjį turtą EULIS portalui ir taip ją platina.

Registruoti nekilnojamojo turto registrų vartotojai gali ieškoti informacijos apie žemę ir kitą nekilnojamąjį turtą bet kuriame prie EULIS prijungtame registre, atlikdami paiešką vietos tarnyboje; jie gali naudotis vadovais ir kreiptis pagalbos į klientų aptarnavimo atstovus. Galima tiesiogiai internetu atsisiųsti paieškos rezultatus ir juos peržiūrėti. Vartotojai atsiskaito pagal įprastą nacionalinę apmokėjimo tvarką.

Be to, tarnyba internetu pateikia kiekvienos dalyvaujančios šalies suteiktą pagrindinę informaciją apie teisinį reglamentavimą, registravimą, nekilnojamojo turto perleidimo sandorius ir hipotekos paskolų teikimo procesą, teikiamas paslaugas ir institucijų funkcijas bei pareigas nekilnojamojo turto perleidimo procese. Informacija apie kiekvieną šalį gali būti naudinga atliekant paiešką registre, taip pat naudojama kaip bendra informacija apie vietos sąlygas. Be to, EULIS sukūrė bendrą terminologijos ir vertimo priemonę, padedančią suprasti skirtingas ES naudojamas nekilnojamojo turto teisės koncepcijas.

Daugiau informacijos rasite EULIS interneto svetainėje.

Kas yra ELRA?

ELRA yra pagal Belgijos teisę įsteigta ne pelno asociacija, kuriai priklauso 29 organizacijos, atstovaujančios 22 Europos valstybių narių nekilnojamojo turto registrams. Pagrindinis jos tikslas – nekilnojamojo turto registravimo procedūrų tobulinimas ir informavimas apie jų svarbą nekilnojamojo turto ir kapitalo rinkose.

Kokią informaciją galima rasti ELRA?

ELRA siekia, kad visuotinai svarbūs klausimai būtų svarstomi Europiniu lygmeniu ir suteikia tam reikalingą struktūrą bei idėjų mainų tinklą. ELRA projektų CROBECO (cross-border electronic conveyancing) ir ELRN (European Land Registry Network) tikslas – veiksmingai panaudoti informacines ir ryšių technologijas keičiantis informacija ir bendradarbiaujant nekilnojamojo turto registrų klausimais.

Daugiau informacijos rasite ELRA interneto svetainėje.

Paskutinis naujinimas: 01/06/2015

Šį puslapį tvarko Europos Komisija. Šiame tinklalapyje pateikta informacija nebūtinai atitinka Europos Komisijos oficialią poziciją. Europos Komisija neprisiima atsakomybės ar įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą informaciją arba duomenis. Informacija apie ES tinklalapių autorių teises pateikiama teisiniame pranešime.
Komisija šiuo metu atnaujina šios svetainės turinio elementus, susijusius su Jungtinės Karalystės išstojimu iš Europos Sąjungos. Jeigu svetainės turinys dar neatspindi Jungtinės Karalystės išstojimo fakto, toks neatitikimas yra netyčinis ir bus ištaisytas.