Teisėtas vaiko išsivežimas

Patirtis rodo, kad dažna neteisėto vaiko išvežimo ir negrąžinimo priežastis – prastas vadinamojo vaiko pagrobėjo informuotumas. Paprastai tėvai nežino sąlygų, kuriomis galima išvežti vaikus už savo šalies ribų, ar procedūrų, kurias reikia atlikti norint teisėtai išvykti į užsienį su vaiku.

Išsamios informacijos apie įvairių šalių tvarką, padėsiančios tėvams išsiaiškinti, kaip teisėtai ir laisvai keliauti su vaikais, galima rasti spustelėjus reikiamos šalies vėliavėlę dešinėje.

Paskutinis naujinimas: 27/04/2016

Šį puslapį tvarko Europos Komisija. Šiame tinklalapyje pateikta informacija nebūtinai atitinka Europos Komisijos oficialią poziciją. Europos Komisija neprisiima atsakomybės ar įsipareigojimų už šiame dokumente pateiktą informaciją arba duomenis. Informacija apie ES tinklalapių autorių teises pateikiama teisiniame pranešime.
Komisija šiuo metu atnaujina šios svetainės turinio elementus, susijusius su Jungtinės Karalystės išstojimu iš Europos Sąjungos. Jeigu svetainės turinys dar neatspindi Jungtinės Karalystės išstojimo fakto, toks neatitikimas yra netyčinis ir bus ištaisytas.