Drobné nároky

Cílem nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 861/2007 ze dne 11. července 2007, kterým se zavádí evropské řízení o drobných nárocích, je zlepšit a zjednodušit postupy v občanských a obchodních věcech, v nichž výše nároku nepřesahuje částku 2 000 eur.

Toto nařízení platí ve všech členských státech Evropské unie s výjimkou Dánska.

V rámci postupu pro drobné nároky se využívají standardní formuláře. Jedná se písemné řízení, pokud soud nepovažuje ústní jednání za nezbytné.

S cílem urychlit řešení sporu nařízení rovněž stanoví lhůty pro strany a pro soud.

Nařízení stanoví čtyři standardní formuláře.

Portál evropské e-justice vám poskytuje informace týkající se platnosti nařízení i snadný nástroj k vyplňování formulářů.

Pro další informace o oznámeních členských států zvolte jednu z vlaječek uvedených na pravé straně.


VYHLEDAT PŘÍSLUŠNÉ SOUDY

cs_CDB competent court description

Evropské přeshraniční postupy – Drobné pohledávky


*cs_mandatory field
Poslední aktualizace: 27/04/2016

Tyto stránky spravuje Evropská komise. Informace na této stránce nemusí nezbytně vyjadřovat oficiální stanovisko Evropské komise. Komise neodpovídá ani neručí za informace nebo údaje, které tento dokument obsahuje či na které odkazuje. Pokud jde o předpisy v oblasti autorských práv pro webové stránky EU, viz právní upozornění.
S ohledem na vystoupení Spojeného království z Evropské unie probíhá aktualizace těchto internetových stránek. Pokud zde najdete obsah, který zatím neodráží vystoupení Spojeného království z EU, není to záměr. Tato situace bude v dohledné době napravena.