-
Europos teisininkų mokymo politika
Į Europos teisininkų mokymo programas įtraukti materialinės ir procesinės ES teisės kursai praktikuojantiems teisininkams, programomis taip pat siekiama didinti praktikuojančių teisininkų žinias apie kitų valstybių narių teismų sistemas ir supratimą. Pirmenybė teikiama už ES teisės taikymo užtikrinimą atsakingiems teisėjams ir prokurorams, tačiau Europos teisininkų mokymas svarbus ir kitiems praktikuojantiems teisininkams, kaip antai teismo pareigūnams, advokatams, solisitoriams, teismo antstoliams, notarams ir tarpininkams. Kai įgyvendinama Europos teisės aktų sistema, visi praktikuojantys teisininkai privalo būti kompetentingi. Be to, siekiant užtikrinti saugią teisinę aplinką, kurioje būtų akivaizdžiai ir nuosekliai paisoma pavienių asmenų ir bendrovių teisių, itin svarbus tarpusavio pasitikėjimas ir supratimas.
-
Europos mokymo tinklai ir įstaigos
Dėl Europos teisės aktų raidos ir didesnio Europos piliečių judumo pastarąjį dešimtmetį išryškėjo tęstinio praktikuojančių teisininkų mokymo Europos lygmeniu poreikis. Keletas Europos lygmens įstaigų, įsteigtų remiant valstybėms narėms, taip pat įvairios profesinės organizacijos rengia atitinkamus mokymus, kuriems finansinę paramą dažnai skiria Europos Sąjunga.
-
Europos praktikuojančių teisininkų mokymas nacionaliniu lygmeniu
Valstybėse narėse egzistuoja labai įvairios praktikuojančių teisininkų mokymo struktūros, kurioms tenka pagrindinė atsakomybė už tokio mokymo kokybę ir mastą. Toliau pristatoma informacija apie nacionalinio mokymo organizavimą valstybėse narėse.
-
Mokymo medžiaga
Europos e. teisingumo portalas – viena iš priemonių, kuria prisidedama prie Europos teisėjų mokymo. Portale sudarytos sąlygos naudotis informacija ir kita mokomąja medžiaga, todėl gerokai daugiau žmonių gali studijuoti individualiai ir (arba) įtraukti Europos teisės aktus į savo mokymo kursus.
- Geroji mokymo patirtis